Як підібрати гармонійний колір для інтер'єру?

Світло та енергія: це те, що колір включає в себе! Він впливає на нас і на наші погляди на життя. Колір постійно змінюється. Він змінюється у різних типах освітлення. Він змінюється в залежності від часу дня. Його інтенсивність змінюється, в залежності від того які елементи знаходяться поруч, чи то метал, камінь, дерево або тканина. Колір так само залежить від того де знаходиться, будь то на пляжі, в пустелі, в полі або в столичному місті.

Подумайте не просто про колір, який Вам подобається, подумайте про колір в контексті стилю Вашого дому та Вашого інтер'єру. Навчіться збалансовувати колір в кожній кімнаті. Подумайте про те, як буде змінюватися його інтенсивність протягом дня і в зміні пір року.

Якщо ви хочете досягти привабливого навколишнього простору, колір - найменш витратний спосіб перетворити кімнату, і в той же час, він має дуже важливий вплив. Майте на увазі, що навіть найменші варіації кожного відтінку будуть поглиблювати або зменшувати його вплив на Вас і на настрій у кожній кімнаті. Грайте з кольорами, які є природними для навколишнього середовища. Це ще один спосіб створити гармонію з природою.

Психологія кольору відіграє важливу роль в будь-яких приміщеннях. Кожен колір асоціюється з певним настроєм.

Наприклад, червоний колір асоціюється з теплом, швидкістю, рухом, навіть агресією. З іншого боку, м'які, теплі тони (теракотовий, ніжно-бежевий, жасминовий і т.п.), викликають почуття доброзичливості, затишку і благородства. У громадських місцях кожен колір обраний свідомо. Прикрашаючи наш власний будинок, Ви повинні зробити те ж саме. Ви можете приділити час і подумати про кожен колір, про те, як він змушує Вас відчувати себе і відповідне чи це місце для нього. Деякі кольори, наприклад, як відомо, стимулюють апетит (теплі кольори), загострюють всі почуття (помаранчевий). При проектуванні будинку, Ви повинні в основному вибирати природні, м'які тони зеленого, жовтого або синього кольору, і використовувати інтенсивні кольори в міру. Особливо обережними потрібно бути з червоним, червоний дуже потужний колір, який заповнює кімнату, і вона виглядає менше. Зелений колір в інтер'єрі не дратує зір, це нейтральний колір, він не викликає ні надмірної активності, ні занепаду сил. Поєднання синього та білого вибирається, якщо ми хочемо додати нотку свіжості в кімнату. Він нагадує нам про море і часто використовується в дуже теплих місцях, бо дає відчуття прохолоди. У дуже невеликих кількостях також можна використовувати чорний колір. Він стає все більш популярним, і іноді використовується навіть для поверхні всієї стіни. Чорний, однак, потрібно використовувати в міру, він обов'язково повинен бути добре збалансований.

Якщо хочеться в інтер'єрі контрастів і яскравих плям - не бійтеся змішувати кольори. Але в такому випадку всі кольори повинні бути яскраві та насичені, так як блідні розмажуть контури інтер'єру і зроблять його невиразним.