Англійський стиль в інтер'єрі

Англійський стиль з'явився ще за часів середньовіччя.

Однією з головних ознак Англійського стилю в інтер'єрі було і залишається багатство, але стриманість. Потрібно лише взяти витончену розкіш, почуття міри і смаку. Якщо узагальнити, то Англійський стиль - це класичний стиль з елементами розкоші.

Те, що сьогодні прийнято називати англійським стилем, створив дизайнер У. Морріс у 19 столітті.

Англійський стиль має ряд особливостей:

  • використання килимів з ефектними візерунками в інтер'єрі житлових приміщень
  • каміни, красиво задекорувати мармуром або вапняком, з дзеркалами, які розташовуються над ними, і знаходяться в дорогих позолочених рамах
  • люстри, бра і торшери з матовими лампами
  • позолота, кришталь і жовта мідь
  • меблі з темного дерева з вигнутими ніжками
  • на вікнах драпірування з фалдами, ламбрекени, пензлики на шнурах, часто подушки на підвіконні
  • дорогі тканини - оксамит, дамаст, синель, шкіра, з малюнками і багатою фактурою
  • дерев'яний паркет, а для кухні та холу - кахель з візерунками.

Неодмінно обов'язковим атрибутом інтер'єру в англійському стилі є камін. Він є центром домашнього вогнища. Зазвичай навколо каміна розташовують м'які меблі (диван, крісла), ставлять невеликі низькі столики, на підлогу кладуть вовняний килим. Каміну і зоні біля нього відводилося головне місце в вітальні замків або заміських будинків. Роблять його з різних матеріалів. Камін може бути облицьований цеглою, або природним каменем. Він вносить аристократичність в кімнату, і робить її більш затишною і теплою.

На стінах, у будинках, оформлених в Англійському стилі, звичайно повішені картини і гобелени. А стіни найчастіше є однотонними, з дрібним малюнком рослинної тематики, або смугастими, а так само можуть бути покриті дубовими панелями.

Підлоги в будинках з даним стилем виготовляються з мостин, або з паркету, який необхідно укласти таким чином, щоб читався деревний малюнок волокон.

Так само значуще місце в інтер'єрі віддається текстилю. На диванах, а так само стільцях - чохли, на кріслах - подушки і пледи, на світильниках - абажури. Використовуються тканини світлих тонів з найрізноманітнішими малюнками (від горошку до букетів розкішних троянд). Часто використовуваним атрибутом вітальні є плед з вовни з картатим малюнком і лавочка (для ніг). Квартира в Англійському стилі буде вказувати в певній мірі на спосіб життя: розмірений і неквапливий, як у англійців.